top of page

RÓLUNK

Bakró Norbert vagyok, nős, 3 gyermek édesapja. Református hívő emberként élem az életem. 40 évesen is vallom, hogy az önfejlesztés minden életszakaszban kiemelten fontos, ezért folyamatosan képzem magam és fejlődök.

 

Pszichológiát 22 évvel ezelőtt kezdtem el tanulni, már akkor éreztem, hogy egy nagyon fontos része lesz az életemnek. Sportolni általános iskolában kezdtem versenyszerűen (futás, futball), de középiskolában és az egyetemen a küzdősportok vonzottak. Gyerekeim születése után a versenyzést fokozatosan felváltotta az edzői szerepvállalás, ahol gyerekekkel és felnőttekkel is egyaránt foglalkozom.

 

Pszichológusként egyik fő érdeklődési köröm jelenleg a magyar apák helyzete, körükben végzett kutatásaim eredményéről könyvet is írok elsősorban a magyar (nem pszichológus) felnőttek számára. Dolgozom továbbá egy stresszoldó, önbizalmat erősítő rendszer kifejlesztésén, melynek validálása folyamatban van.

kép.png

BAKRÓ
NORBERT

Koletárné Szabó Klaudia vagyok, pszichológus, valamint képzésben lévő pár- és családterapeuta. Tanulmányaimat a Károli Református Egyetem pszichológia szakán, illetve az ELTE szociológia szakán végeztem, családterapeuta képzésem pedig a Magyar Családterápiás Egyesületnél folyamatban van. Jelenleg szintén részt veszek az ISST akkreditált séma konzultáns képzésen. Az egyetemen három évig kortárs segítőként dolgoztam rendszeres szupervízió mellett, ahol alapvető jártasságot szereztem a segítő munkában és tanúja lehetettem annak, hogy hat alkalom alatt fókuszált keretben is milyen hatalmas változások tudnak elindulni. Ebben az időszakban a Traumaközpont traumatudatos segítő képzését is elvégeztem. Jómagam az önismeretem a Viselkedés és Kognitív Terápiás Egyesületnél sémafókuszú csoportban, illetve egyéni terápiában is mélyítettem. Csodálatos megtapasztalni a hivatásom és Isten formáló erejét a saját életemben is.

Szakmai utam során a világ megváltoztathatóságába vetett hitem és az emberi szenvedés iránti érzékenységem vezetett. A fókuszom a körülmények megváltoztatása helyett fokozatosan az egyéni élet alakítására és a belső világ harmóniájának megteremtése felé tolódott. Továbbra is szem előtt tartom ugyanakkor, hogy nem érdemes kiragadni egy jelenséget, tünetet vagy problémát a tágabb környezetből, az értelmezés és a közös munka során elengedhetetlen a rendszerszemlélet. Fontosnak tartom, hogy folyamatokban, ne pedig eredményekben gondolkodjunk, legyünk elfogadóak önmagunkkal és szeretteinkkel, a bénító bűntudat helyett induljunk el a belátás és kezdeményezés útján. Ebben támogató tud lenni az erőforrások feltárása, a történetek átírása, vagy akár transzgenerációs minták feltárása.

Három gyermek édesanyjaként és istenfélő emberként folyamatosan tapasztalom a feltétel nélküli elfogadás erejét. Nagycsaládban felnőve és 13 éve tartó házasságom során közvetlen tapasztalatot szereztem a családi élet szépségeiről és küzdelmeiről egyaránt, melyet segítőként is tudok kamatoztatni.

 

Egyéni tanácsadásban szívesen dolgozom együtt felnőttekkel és gyermekekkel. Gajdátsy Kata pszichológus szupervíziója alatt végzem. Család- és párterápiát Szűcs Anna kolleganőmmel párban vezetünk.

Plant

KOLETÁR KLAUDIA

Koletár Klaudia.jpg
Illustrated Print

CSÚCS
ZITA

Tanácsadó szakpszcichológus és addiktológiai szakpszichológus. Felnőttekkel és gyermekekkel egyaránt foglalkozik. 

SZŰCS
ANNA

Szűcs Anna vagyok pszichológus, képzésben lévő család- és párterapeuta. Képzésemet az Eötvös Loránd Tudomány egyetem Pszichológia alapszakon, majd Tanácsadás- és Iskolapszichológia mesterszakon végeztem. Család- és párterapeutává válásom pedig a Magyar Családterápiás Egyesület képzésének keretében zajlik, jelenleg szupervizió alatt állok.

 

Egy család sokféleképpen működhet jól és néha a legjobbakkal is megesik, hogy a működés egyensúlya ideiglenesen felborul. Már tinédzser koromban a családi rendszerek és testvérkapcsolatok sokszínűségének izgalma keltette fel az érdeklődésemet és vonzott a pszichológia irányába. A családi működésmódoknak és a születési sorrend személyiségre gyakorolt hatásának vizsgálata, a párkapcsolati dinamikák feltárása igazán megérintett, úgy éreztem megtaláltam azt, amivel foglalkozni szeretnék. Úgy gondolom a családokkal való munka egy megtisztelő és felelősségteljes feladat, mely megér minden fáradságot.

Én is nagycsaládban nőttem fel legkisebb gyermekként és jelenleg házasságban élek, így a származási családomban és a párkapcsolatomon keresztül is számos családi helyzettel találkoztam már, melyet kiegészítenek a szakmai gyakorlatok és önkéntes munkák során szerzett tapasztalatok is. Hiányosságaimat pedig remény szerint pótolja terapeuta társam Koletár Klaudia, akivel család- és párterápia vezetését együtt végzem.

20220701_103754.jpg

Rados Katalin szülésznő, perinatális szaktanácsadó, hordozási tanácsadó és három
gyermek édesanyja vagyok.
Felvidéken születtem, majd a Semmelweis Egyetemre jelentkezve maradtam Budapesten.
Tanulmányaim elvégzése után, 2012-ben egy budapesti kórház szülészeti osztályán
kezdtem el dolgozni szülésznőként. Első gyermekemmel való várandósságom során
csatlakoztam az Élet.Érzés Egyesülethez (korábban Babagenetika Egyesület) önkéntes
szakértőként. Szakmailag és emberileg is megtapasztaltam milyen a ‘rendszerben’ létezni
és örömmel adtam a tudásomat azoknak, akiknek nincs lehetőségük megfelelő ellátáshoz
jutni.
Második gyermeken születése után elvégeztem az ELTE PPK perinatális szaktanácsadó
képzését. Ennek során a születés körüli időszak más aspektusait is megismertem és
kiegészítettem ezáltal a meglévő tudásomat. Jelenleg perinatális szaktanácsadói
minőségemben dolgozok családokkal. Valamint az MPPPOT Perinatális veszteség
munkacsoportjának tagjaként is tevékenykedem.
Ezután elvégeztem a BeliBuba Babahordozó Iskola hordozási tanácsadó képzését is.
Számomra így lett kerekebb az a támogatás, amit a hozzám fordulók részére nyújtani tudok.
Szülésznőként és perinatális szaktanácsadóként a születés körüli időszak, a családtervezés
időszakától a gyermekágyi időszak végéig és még azon túl is megélt történések
megértésében támogatom a hozzám fordulókat. Munkám során nem csak a pozitív
megélések és azok hatásaival foglalkozunk a tanácsadások során. Az értő meghallgatás, az
empatikus kommunikáció, a pozitív megerősítés által igyekszem egy biztonságos teret
létrehozni a hozzám fordulóknak, akár egyéniben, akár párosan érkeznek.
Együtt helyükre billentjük azokat a megéléseket, melyek az adott helyzetben nehézséget
okoznak.
Szakmámból adódóan a legtöbben a családtervezés időszakában, nehezített gyermekáldás
esetén, születés körüli (perinatális) veszteségek után (vetélés, halvaszülés, újszülött halála
esetén), nehéz szülésélményeket követően, vagy következő szülésükre készülve (a
tervezett módtól függetlenül – VBAC, otthonszülés, császármetszés esetén is) érkeznek
hozzám. Hordozási tanácsadóként pedig gyermek hordozását érintő kérdésekben és
személyes tanácsadás egyeztetésében kereshetnek.

RADOS

KATALIN

DSC_1375-Edit.jpg

NYÁRI
ZSÓKA

Nyári Zsóka vagyok, konduktor, óvodapedagógus és NILD 2. blokkot végzett fejlesztő.Két fő dolog motivált a pályaválasztásom kezdetén. Az egyik, hogy gyerekekkel foglalkozhassak, a másik pedig, hogy valamilyen módon segítséget tudjak nekik nyújtani.

Eddigi tapasztalataimat egy integrált középiskolában, ezután egy keresztény integrált óvodában, majd általános iskolások között szereztem.Célom, hogy az általam tartott fejlesztések során a gyerekek nyugodt és vidám légkörben lehessenek.

 

Minden gyermek egyedi, így bármiféle összehasonlítás helyett a személyes erősségeket és értékeket keresem meg bennük, mivel hitem szerint ezek azok az alapok, amikre sikeresen lehet építkezni. Emellett kiemelten fontosnak tartom a szülőkkel folytatott őszinte és kétirányú kommunikációt, amire igyekszem nagy hangsúlyt fektetni.

Plant
IMG_3135.JPG

Kosik Edina vagyok. Mediátor, Lelkigondozó, Coach és képződő Szupervizor.
Nehézségeink jelentős része a kapcsolati konfliktusokból, az önmagunkhoz való
viszonyból és a kommunikációs kihívásokból erednek.

 

Mindegyik területen volt lehetőségem bőségesen tapasztalatokat szerezni, hibázni, tanulni,fájdalmat átélni, fejlődni. Ismerem a kilátástalanságot, fáradtságot, reménytelenséget, eszköztelenséget és a változás reményét, örömét is. Ezek arra sarkalltak, hogy minél több szemlélettel ismerkedjek meg és gyakoroljam azokat, miközben a múltamat dolgozom fel, a jelenben pedig anyaként és feleségként is keresem a legjobb válaszokat.

 

Ezen az úton megtapasztaltam, hogy vannak megoldások, lehet változni és változtatni, lehet fellélegezni, sőt eljutni oda, ahová nem is gondoltuk volna. Az önfejlesztés eszközeinek és szemléleteinek széles tárházát ismeretem meg és próbáltam ki. Így személyre szabottan tudok a bőséges kínálat útvesztőjéből kivezető egyedi, a helyzet komplexitását is figyelembe vevő és a felszín alá is betekintő lehetőségeket nyújtani.

 

Célkitűzésem, hogy hozzájáruljak ahhoz, hogy a hozzám forduló megtanuljon önmaga legjobb támogatójává válni, ennek következtében pedig javuljanak kapcsolatai.

KOSIK
EDINA

IMG_2092.jpg

GAJDÁTSY VIRÁG

Gajdátsy Virág vagyok, pozitív fegyelmezés szülőoktató. Már tanárszakos hallgatóként is nagyon érdekelt a gyermekpszichológia, s ez csak tovább mélyült a gyerekeim születésével. Nagy fordulópont volt mikor megismerkedtem a pozitív fegyelmezés szemléletével, mely rendkívül hatékony nevelési eszközöket adott a kezembe. Felszabadító és megerősítő volt számomra a büntetés-jutalmazás tengelyén történő neveléstől eltérő szemléletet közelebbről is megismerni. A mindennapokban három gyermekünket nevelve állíthatom, hogy valóban működik. Ezen fellelkesülve először elvégeztem a pozitív fegyelmezés szülőtanfolyamot, majd a szülő oktató képzést is , mivel szeretném átadni másoknak is hatékonyan átadni azt a tudást, ami nekem is ilyen sokat ad. Ha te is szeretnéd bővíteni a szülői eszköztáradat szereteten, kölcsönös tiszteleten, elfogadáson alapuló módszerekkel, akkor keress bizalommal.

Leaves
453231571_122103382124435590_4837724634983619868_n.jpg
Anni kép.jpeg

Dr. Ujlaki-Győri Anna vagyok, legfőkébb feleség és három gyermek édesanyja.

Fogorvosként végeztem 2013-ban a Semmelweis Egyetemen. Ugyanitt váltam már anyaként mentálhigiénés szakemberré. Orvosnak is azért jelentkeztem, mert emberekkel szerettem volna foglalkozni, szakdolgozatomat pedig „Az orvos, mint gyógyszer” címmel írtam meg az egyetem Magatartástudományi Intézetében. Az emberi lélek megismerésének vágya nem hagyott nyugodni, így képződtem 2017-re mentálhigiénés szakemberré. A gyermekeimmel itthon töltött tíz év alatt pedig kikristályosodott bennem, hogy ez az én utam.

Mentálhigiénés szakemberként segítő beszélgetésben kísérem a hozzám fordulókat.  Mindannyiunk életében lehetnek időszakok, amikor valahogy, mintha elakadtunk volna, és a saját gondolataink, összezavarodott érzéseink körforgásában pörgünk. Ilyenkor hatalmas segítség és erőforrás rejlik az odaforduló meghallgatásban. Amikor valaki mellénk szegődik azon a belső úton, amin éppen vagyunk, értő figyelmét adja, ránk hangolódik, megmutat nekünk valamit mindabból, amit a belőlünk érzékel, úgy érezhetjük. Ilyenkor jobban megértjük önmagunkat, tisztul a kép, megfogalmazódik saját magunk számára, mi is zajlik bennünk, és mit szeretnénk tenni mindezzel kapcsolatban.  Átélhetjük, hogy nem vagyunk egyedül, megosztható a bennünk lévő küzdelem. Saját magam is átéltem, hogy milyen erő rejlik abban, amikor egy segítő jelenlétében megoszthatom magam, és ő engem meghallgatva, az érzéseim gombolyagából kihúz egy arany szálat, és megmutatja nekem. Ilyenkor megtapasztalható, hogy a velünk történő események és azok az érzések, amiket ezek keltenek bennünk, nem random összevisszaságban zuhannak ránk, hanem okkal hatnak ránk úgy ahogy, és értelmezhetők, sőt újrakeretezhetők.

Biztatok mindenkit, hogy találja meg azt a segítőt, akivel ezt megélheti!

UJLAKI-GYŐRI ANNA

ELÉRHETŐSÉG

KAPCSOLAT

  • Facebook

1188 Budapest, Nagykőrösi út 73-76.

imreifejlesztokozpont@gmail.com

+36 30 628 0191

Imrei Fejlesztő Központ facebook oldala

Köszönjük megkeresését!

© 2022 by Imrei Fejlesztő Központ

bottom of page